Motýli Šumperk

KDE?

Location

kostel sv. Gotharda Český Brod
nám. Arnošta z Pardubic 40, 282 01 Český Brod

KDY?

Date

25. 04. 2023

Time

16:00
O KONCERTU

Dětský pěvecký sbor Motýli založil na podzim roku 1962 učitel hudební školy v Šumperku pan Alois Motýl. Na jeho práci pak plynule navázal jeho syn Tomáš Motýl, který sbor vedl téměř třicet let až do roku 2017.  Nevelký začínající sbor si v krátké době našel své místo mezi významnými pěveckými tělesy své země a v průběhu více než pětapadesátileté činnosti se rozvinul do podoby sborové školy s téměř třemi stovkami zpěváků. Přestože působí mimo velká kulturní centra, je již dlouho známým a vyhledávaným tělesem doma i v zahraničí a jeho historie obsahuje řadu pozoruhodných momentů. 

V řadách sboru v průběhu let stanuly více než dva tisíce zpěváků, s nimiž sbor procestoval většinu evropských zemí. Nechyběla spolupráce s rozhlasem i televizí, stejně jako vydávání zvukových nosičů. Pozvání ke společnému účinkování přijala plejáda významných osobností profesionální hudební scény. Těleso působí jako regionální metodické centrum a v rámci této činnosti každoročně pořádá festival Zlatá lyra věnovaný dětským pěveckým sborům Šumperka a jeho okolí. Koncertní sbor Motýli Šumperk je pak pravidelným úspěšným účastníkem významných domácích i zahraničních festivalů a soutěží. Spolupracuje s mnoha dětským sbory, které s potěšením přijímá v Šumperku a navštěvuje v místech jejich působení. Sbor je součástí Střediska volného času Doris Šumperk.

Po celou dobu existence sboru je vedle zpívání rovnocenným způsobem kladen důraz na vlídné prostředí sboru a vztahy mezi dětmi i dospělými. Soudržnost, pevná přátelství i společný cíl sborových dětí se stále více projevují na způsobu jejich pěveckého projevu. Podmanivá atmosféra vystoupení a koncertů dětského pěveckého sboru Motýli Šumperk o tom srozumitelně vypovídá. V současnosti sbor vede Helena Stojaníková. 

 

Program:

gregoriánský chorál: O Maria, o felix puerpera
Martin Neill: O jubilate Domino
anonym, (Lounský graduál Jana Táborského): A na zemi upokojení
Costanzo Festa: Madonna io v’amo e taccio
Jan Facilis Boleslavský: Když jsi v štěstí
Michelangelo Grancini: Dulcis Christe
Xabier Sarasola: Ave Iesu
Petr Eben / slova Zdena Lomová: Truvérská mše (Vstup / Mezizpěv / Obětování)
Xabier Sarasola: Pater Noster
Bob Chilcott: A Little Jazz Mass (Kyrie / Benedictus / Agnus dei)
Ola Gjeilo: Tundra
Ivo Antognini: Great Spirit
arr. Moira Smiley: Bring Me Little Water Silvy
arr. Paul Caldwell, Sean Ivory: Get On Board! (gospel)


SDÍLET KONCERT
DALŠÍ KONCERTY