Bardolino – Cesta kolem světa

KDE?

Location

Klášterní kostel
Kladská, 787 01 Šumperk

KDY?

Date

22. 05. 2023

Time

19:00
O KONCERTU

Bardolino je uskupení nacházející inspiraci v etnické hudbě celého světa. Své pojetí obohacuje o prvky jiných žánrů a vytváří tak svůj jedinečný hudební jazyk. Tento soubor přivedli na svět v roce 2008 tři vynikající hudebníci – houslista Pavel Fischer, violoncellistka Margit Koláčková a perkusista Camilo Caller. Dnes uslyšíte uskupení ve složení:

Margit Koláčková – violoncello, zpěv
Absolventka Státní konzervatoře Ostrava, Akademie múzických umění Praha a Mistrovských hudebních kurzů v italské Sieně. Jako sólistka i členka komorních souborů získala mnohá ocenění na mezinárodních soutěžích a účinkovala na významných pódiích (např. International Music Competition in Trapani, MF Pražské Jaro, Pražský podzim a další). Spolupracovala a spolupracuje s předními českými a zahraničními orchestry a významnými umělci, jakými jsou například Hana Hegerová, Ian Anderson a Jethro Tull, Sting a další.

Pavel Fischer – housle, zpěv
Je absolventem Pražské konzervatoře a Hudební akademie múzických umění. Během své hvězdné kariéry spolupracoval s mnoha významnými umělci, mezi nimiž byli například Josef Suk, Jiří Bárta, Dagmar Pecková, Iva Bittová, Ian Anderson, Jethro Tull a další. Rovněž vystupoval na řadě významných koncertních míst jako například Carnegie Hall (New York), Wigmore Hall (Londýn), Santory Hall (Tokyo), Sydney Opera Concert Hall. Zkomponoval tři skladby pro smyčcové kvarteto s premiérou v Carnegie Hall v New Yorku a aranžuje skladby pro Bardolino Music.

Jana Procházková – zpěv, perkuse
Začala zpívat ve svých 10 letech ve sboru v Ústí nad Labem. Vystudovala muzikálovou školu a za největší zlom ve své dosavadní kariéře považuje účinkování v muzikálu Krysař. Účinkovala také v dalších muzikálech jako Kráska a zvíře, Hamlet či Drákula.

Jakub Jedlinský – akordeon, zpěv
Akordeonista, bandoneonista a hudební pedagog Jakub Jedlinský absolvoval Konzervatoř v Pardubicích (prof. A. Dvořák), Západočeskou univerzitu v Plzni (J. Vlach a J. Vlachová ml.) a Mistrovskou třídu na Hudební akademii v Dánském Esbjergu u doc. Jytte von Rüden. Získal četná ocenění na tuzemských i mezinárodních soutěžích. Zúčastnil se mezinárodních kurzů a seminářů pod vedením předních osobností svého oboru. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem a také účinkuje na mezinárodních hudebních festivalech v ČR i v zahraničí.

Camilo Caller – perkuse
Narodil se v Praze, ale jeho profesionální tvorbu významně ovlivnily peruánské kořeny. Na České státní konzervatoři vystudoval bicí a od té doby je profesionálním hudebníkem, hluboce oddaným zejména stylu alternativa/crossover. Vystupoval například s českými kapelami Šum svistu, Laura a její tygři, Chinaski, Čechomor, dále spolupracoval se Zuzanou Navarovou, Lenkou Filipovou, Kamilem Střihavkou, Janem Nedvědem, Helenou Vondráčkovou a dalšími českými umělci. Koncertoval rovněž s Českou filharmonií a Symfonickým orchestrem FOK.

 

Program:

Na pomyslné cestě kolem světa prožijete s Bardolinem mnohá dobrodružství, ve kterých navštívíte divoké a mystické Kelty, prosluněné Španělsko, na skok se zastavíte na Balkáně i u nespoutané cikánské hudby, zameditujete si v Číně a Indii a proletíte se do Severní a Jižní Ameriky.

Irish Madly – irský reel, arr. Pavel Fischer
Fanitullen – skandinávské melodie, arr. Pavel Fischer
Los Bilbilicos, Bre Sarika – písně sefardských židů, arr. Pavel Fischer
Čínský Sheng – indická Raga, arr. Jakub Jedlinský a Margit Koláčková
Camilo Caller: Lajka pichitanka – peruánská píseň
Astor Piazzolla: Oblivion, Libertango – argentinské tango, arr. Jakub Jedlinský
Fischer´s hornpipe – severoamerický bluegrass, arr. Pavel Fischer
Dumbala dumba – moldavsko cikánská píseň, arr. Pavel Fischer
Marel o del, Nane so chal – cikánská píseň a lamentace, arr. Pavel Fischer


SDÍLET KONCERT
DALŠÍ KONCERTY