Epoque Quartet

KDE?

Location

Kulturní dům Svět
Krále Jiřího 332, 282 01 Český Brod

KDY?

Date

20. 01. 2023

Time

19:00
O KONCERTU

Multižánrový Epoque Quartet  v roce 2019 oslavil 20 let. Během této doby si našel pevné místo na české a evropské hudební scéně, výrazně posunul hranice kvartetního repertoáru a vyprofiloval se ve špičkový soubor, který je zván ke spolupráci celou řadou skvělých hudebníků z různých odvětví muzikantské branže.

Z výčtu nejzajímavějších projektů jmenujme turné s Danem Bártou a Ilustratosphere, spolupráci s kapelami Monkey Business, Tatabojs,  Clarinet Factory, nebo koncerty a nahrávky s Michalem Pavlíčkem, Gregory Porterem, Lenkou Dusilovou, Robertem Balzarem, Dashou, Ondřejem Brzobohatým, Tomášem Klusem, Kamilem Střihavkou, Lucií Bílou, Ewou Farnou, Gabrielou Vermelho, na poli klasičtějším pak s Dagmar Peckovou, Radkem Baborákem, Ivanem Klánským, Ludmilou Peterkovou a dalšími.

Mezi velmi aktuální počiny patří oceňované CD „Epoque Quartet plays Jan Kučera“ , které shrnuje dlouholetou spolupráci autora se souborem. Dále pak v New Yorku pokřtěné CD  „Flow“ s kanadským klavíristou  a skladatelem Davidem Braidem, se kterým EQ podnikl koncertní turné po Číně.  CD „Flow“ se ocitlo v užší nominaci na prestižní kanadské ocenění Juno Award.  V loňském roce soubor obdržel první pozvání k účinkování na festivalu Pražské jaro. Širokému publiku je EQ známý také svým účinkováním v populární televizní show Stardance.

Epoque Quartet koncertoval v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Francii, Itálii, Belgii, Holandsku, Anglii, Irsku, Polsku, Maďarsku, na Slovensku, v Chorvatsku, Slovinsku, Srbsku, Bosně a Hercegovině, Řecku, Bulharsku, Izraeli, USA, Kanadě, Brazílii, Číně a v Japonsku.  Své zkušenosti s kvartetní hrou také předával na workshopech v Čechách, Srbsku, Brazílii a Izraeli.

EPOQUE QUARTET jsou  – DAVID POKORNÝ (vl), VLADIMÍR KLÁNSKÝ (vl), ALEXEY ASLAMAS (vla)  a VÍT PETRÁŠEK (vcl)

Program:
Mateusz Smocyznski – Manhattan Island
Jan Kučera – Zrození
Django Reinhardt – Minor Swing
Astor Piazzolla – Ave Maria
Vladimir Cosma – Le Grand Blond avec une Chaussure Noire
Darol Anger – Grant Wood
John Williams – Schindler´s List
Astor Piazzolla – Adios Nonino & Libertango
Pat Metheny – Jaco

 

Koncert začíná v 19:00


SDÍLET KONCERT
DALŠÍ KONCERTY