V jubilejní 20. sezoně se cyklus koncertů Klasika Viva vlivem okolností ocitl ve svízelné situaci, když musel z devíti jarních koncertů šest přesunout nebo úplně zrušit. Také proto se připojuje k celorepublikové iniciativě NIC 2020 a pořádá Koncert o ničem.

Klasika Viva již léta přivádí klasickou hudbu co nejblíže lidem do regionálních sálů v Šumperku, Jeseníku a v Českém Brodě. „Z devíti jarních koncertů se tři uskutečnily, pro tři se nám podařilo najít náhradní termín a tři musíme bez náhrady zrušit,“ říká zakladatel cyklu Roman Janků.

Nové termíny:

Český Brod: Jiří Stivín – původně 19. 4. – NOVÝ TERMÍN 1. 11. 2020

Jeseník: Pavel Svoboda (varhany), Iva Kramperová (housle) – původně 17. 3. – NOVÝ TERMÍN 21. 11. 2020

Šumperk: Motýli Šumperk a Musica Bohemica – původně 30. 3. – NOVÝ TERMÍN 29. 3. 2021

Zrušeno bez náhrady:

Český Brod: Ensemle Inégal – původně 29. 3. 2020

Jeseník: Jindřich Macek (loutna), Pavla Fendrychová (zpěv) – původně 21. 4. 2020

Šumperk: Ivan Ženatý (housle), Martin Kasík (klavír) – původně 11. 5. 2020

Vstupenky za zrušené koncerty je možné vracet v místě nákupu.

Do příprav jarních koncertů byly již vloženy tisíce korun, které nyní chybí. I proto se Klasika Viva přidala k akci NIC 2020 a pořádá Koncert o ničem, který se symbolicky uskuteční 1.května. Nákupem virtuálních vstupenek v síti GoOut může právě teď kdokoliv pomoci překlenout složité období bez koncertů, diváků, bez příjmů. „Koncerty pořádáme jako zapsaný spolek, který hradí všechny náklady z grantů, sponzorských peněz nebo z prodaných vstupenek. Granty se budou rapidně snižovat, sponzoři jsou zatím v nejistotě a vstupenky žádné neprodáváme. Proto je pro nás „Koncert o ničem“ nadějí, že budeme moci i nadále rozeznívat klasickou hudbou regionální sály – blízko lidem,“ dodává Janků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *